Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Ankara

Estetik algısı dünya toplumları arasında ufak tefek değişiklikler gösterse de hangi ırk dil ve dinden olursa olsun kadın ya da erkek gülümsediği zaman zaman sağlıklı ve düzgün görünen beyaz dişlere ve onlarla uyum içerisinde olan dudaklara sahip olmak ister. Ancak elde olmayan pek çok çevresel etken ve genetik yatkınlık sonucu çapraşık dişler, kırık dişler,lekeli veya koyu renk dişler, arasında boşluk olan küçük boyutlu dişler güldüğümüzde yeterince görünmediğini düşündüğümüz dişler veya güldüğünüzde aşırı göründüğünü düşündüğünüz diş etleri mevcutsa ve mutsuz ediyorsa bu durumdan kurtulmak artık çok kolay. son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de öne çıkan bir kavram DSD denilen (dijital smile design) yanı gülüş tasarımıdır. Bizler de gülüş tasarımı Ankara merkezimizde bulunan uzman diş doktorlarımızla birlikte profesyonel bir çalışma yürütüp sizlere mükemmel gülüşler sunuyoruz.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş tasarımı, size özel ve size en fazla yakışan ideal gülüşün bilgisayar yardımıyla belirlenmesi ve ekran üzerinde size gösterilmesi işlemidir. Genellikle iki seansta tamamlanan bu tasarım sürecinde ilk buluşmada hekiminiz sizden farklı açılardan çok sayıda fotoğraf alır. Dişlerinizin ölçüsünü alarak size ait çalışma modelleri elde eder ve eğer gerekliyse sizden röntgen alır. Tabi bunlara ilaveten ve en önemlisi hekiminizin sizin arzu ettiğiniz diş şekli, diş dizisi ,rengi.dudak ilişkisini tam ve doğru anlayabilmesidir. Her hastaya özel değerlendirme yapılmaksızın basma kalıp yapılan dişler, elbette doğal bir gülüş tasarımı sağlayamayacaktır.. Unutmamak gerekir ki gülüş tasarımı kişiye özel yapılmalıdır ve amacı hastaya hayal ettiği gülüşü vermektir.. .

İkinci seansta hekiminiz sizin için tasarladığı diş şekil boy renk ve bunların hepsinin bir arada olduğu gülüş tasarımını size gösterir ve böyle bir gülümsemeye sahip olmanız için yapılması gereken müdahaleleri anlatır. Günümüzde değişen diş hekimliği anlayışına göre dişlere yapılan minimum müdahaleyle maksimum sonuç almak, hem hekimin hem hastanın öncelikli tercihi olmalıdır. Dişlere neredeyse hiç dokunulmadan hazırlanan ve dişler üzerine yapıştırılan ince porselen yapraklar bu anlayışın en iyi örneklerindendir. (porselen lamina)

Bazı vakalarda hekiminiz size 3.bir seans ayarlayıp sizin için yapmayı planladığı porselen restorasyonun plastik bir kopyasını hazırlayıp size gösterebilir. Bu sayede hasta, tedavisi bittiği zaman nasıl bir gülümsemeye sahip olacağını daha en başından görme şansına sahip olacaktır..

Gülüş Tasarımı Hangi Sorunların Ortadan Kaldırılmasını Sağlar?

Uyguladığımız tedavilerde diş renginiz de çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş lekelenmeleri, diş etinizde oluşan şekil bozukluklarını, dişlerin diziliş sorunlarını, düzensiz bir şekilde oluşan boşlukları, yaşa veya kazalara bağlı olarak kaybedilmiş dişleri, yüzde oluşan şekil deformasyonlarını ve diş boyundaki uyumsuz görünümü ortadan kaldırmayı amaçlamaktayız. Genel olarak saydığımız sorunlara çözüm olan gülüş tasarımından sonra gülüşünüze güven ve hayatınıza renk gelecektir.

Ankara Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadardır?

Gülüş tasarımı fiyatları, hastaya yapılacak işlemlere göre değişiklik gösterecektir.Size en çok yakışan gülüş tasarlandıktan sonra bu sonuca ulaşmak için size sunulacak tedavi seçenekleri ve tedavi maliyetleri değişiklik gösterecektir. Bu konudaki en doğru ve net bilgiyi merkezimize gelerek uzman diş hekiminize muayene sonucunda alabilirsiniz.. Kliniğimizde yaptıracağınız tüm tedavilerde 2018 yılı türk diş hekimleri birliği resmi fiyat tarifesinin izin verdiği ölçüde indirim uygulanmaktadır.

Diş Estetiği Ankara İlinde Nerede Yapılır?

Diş estetiği son yıllarda ve tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de oldukça merak uyandıran bir konudur. Bu kadar ilgi odağı olan ve insanların para harcadığı bu alan büyük bir sektör halini almıştır ve suistimallere açık hale gelmiştir. Tüm diğer diş hekimliği uygulamaları gibi estetik diş hekimliği de alanında uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Ankara ili Çukurambar semtimde bulunan modern diş hekimliği ekipmanları ile donatılmış kliniğimizde estetik diş hekimliği uygulamaları başarıyla yapılmaktadır.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi