Diş ve Diş Eti Estetiği

Diş ve Diş Eti Estetiği Ankara

Bembeyaz ve düzgün dişlere sahip olsak dahi diş etimizdeki renk değişimleri, aşırı görülen diş eti(gummy smile), diş eti seviyelerinin simetrik olmaması güzel bir gülümsememiz  olmasını engeller.. Bu sebeple ideal bir gülüş tasarımı için sadece dişlerinizin düzgün olması  yeterli olmayabilir. Diş ve diş etlerimizin uyum içerisinde olması da gerekmektedir.  Asimetrik diş eti konturları ve diş eti çekilmesi gibi gülüşünüzü gölgeleyen durumlar içinse acilen bir ortodontist ya da diş doktoruyla görüşmeniz gerekir. Dişlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak ve güzel bir  gülüş tasarımına sahip olabilmek için gerekli durumlarda  pembe estetik diye adlandırılan  yöntemi  uygulayan doktorlarla çalışmanızı öneriyoruz. Dr. Gökhan Torun’da diş eti estetiği Ankara merkezinde pembe estetik yöntemlerini uygulayarak diş ve diş eti estetiği uygulamalarını yapmaktadır. Diş eti estetiği fiyatları ve nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilecek, diş eti estetiği Ankara’da nerede yapılır gibi merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabileceksiniz.

Diş ve Diş Eti Estetiğine Genel Bir Bakış

Diş etlerimizin  sağlıklı olmadığı durumlarda, dişlerimizde de  estetik bir görüntüye sahip olmayı bekleyemeyiz. Bu nedenle var olan problemleri ortadan kaldırdıktan sonra gülüş tasarımıyla dişlerimizin güzelliğini ortaya çıkarabiliriz. Dişlerimizdeki ve diş etlerimizdeki  problemler giderilmeden ideal bir gülüş tasarımı yaptıramayacağımız için, diş hekiminiz öncelikle sağlıklı diş ve diş etine kavuşmanızı sağlayacak ardından DSD (Digital Smile Design ) bilgisayar destekli gülüş tasarımına geçilebilecektir.  Sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak için mutlaka ortodonti uzmanı  veya alanında uzman diş hekimleriyle görüşmeli ve kısa sürede arzuladığınız gülümsemeye kavuşmak için ilk adımı atmalısınız.

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Gülümseme esnasında fazla görünen diş eti ve damak varlığında
  • Diş etlerinde kanama ,kızarık ve şişlik olduğunda
  • Diş eti seviyelerinin özellikle bölgede birbirinden farklı olması,simetrik olmaması durumunda
  • Diş eti çekilmesi olduğunda
  • Diş etlerinde renk değişikliği koyu renk bölgesel lekelenmeler varlığında

Diş Etinin Yarattığı Estetik Olmayan Görüntüler Nasıl Yok Edilir?

Diş etinin büyümesi sonucu derin ceplerin yer aldığı bölgede diş eti fazlalıkları görülür. Diş etinin bozulmuş olan konturları ise bireyi estetik görüntüden uzaklaştırır. Gülümserken diş etlerinin gereğinden fazla görünmesi ve sağlıksız bir renkte olması bireyin özgüvenini  kaybetmesine ve sosyal hayattan uzaklaşmasına dahi neden olabilmektedir.. Bu sebeple diş etindeki estetik olmayan görüntülerin  ortada kaldırılması gerekir. Diş eti estetiği yöntemi olarak bilinen gingivektomi ve gingivoplastiyi (diş eti manikürü)  birazdan daha detaylı açıklayacağız ve hayal ettiğiniz diş etine nasıl kavuşabileceğinizinden bahsedeceğiz.

Diş Etlerinin Fazla Görünmesi (Gummy Smile) Sorunu

Estetik kaygılarla bizlere başvuran danışanlarımızın %70’inde gummy smile sorunu ile karşılaşıyoruz. Gülümseme esnasında normalden fazla görülen diş eti durumu  gummy smile olarak adlandırılır. Bunun tedavisi olmadığını düşünen danışanlarımız bu tedaviyi almakta gecikseler de sonuç her zaman yüz güldürücüdür. Gummy smile tedavisinde, hekim kontrolü ve muayenesi sonrasında seçilen yöntem uygulanır. Gülüş tasarımı yapıldığında, diş etindeki fazlalıklar belirlenir ve daha sonra bunlar acısız bir işlemle olması gerektiği seviyeye çekilir. Bu işlemi zaman zaman dişlerin üzerinin ince bir porselen yaprakla kaplanarak daha da mükemmel sonuçların elde edilmesi izlemektedir. Lip lowering, lip repositionin ameliyatları da yaptırabileceğiniz diğer yöntemlerdendir. Diş etlerini oluşturan mukoza kısmı eksize edilir ve 3,4 mm’lik mukoza sağlam bırakılarak işlem bitirilir. Cerrahi olan  işlemler uzman diş hekimlerince yapıldığında hasta için  son derece kolay ve acısız  işlemlerdir.. Bu uygulamalara zaman zaman   botoks uygulamalarıda  eşlik edebilir önerilebilir. İfadenizi değiştirmeden burun altına yapılan botoks işlemiyle diş etlerinin görülmesi engellenebilir.

Diş eti estetiği işlemlerinden  sonra hasta ve hekimin birlikte karar vermesi durumunda  Dişler üzerine porselen Lamina, kompozit lamina,  bonding işlemleri,, zirkonyum ve e-max porselen uygulamaları, cam porselenler, diş beyazlatma işlemleri kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır.

Diş Eti Grefti

Diş eti çekilmesinin ilerlemiş olduğu ve sağlık ve estetiği bozduğu vakalarda etkilenen diş bölgesine   doku ekleme yöntemine dişeti grefti ismi veriliyor. Bu doku hastanın kendisinden alınan kandan üretilen diş eti dokusu, başka bölgeden alınıan sağlıklı diş eti dokusu , kemik tozu olabildiği gibi hayvanlardan elde greftlerde kullanılabilmektedir. Burada önemli olan  Uzman hekiminizin sizin için doğru yöntemi seçmesi ve başarıyla uygulamasıdır. Ön dişlerde sıkça uygulanan bu greftleme yöntemleri ile  diş etlerinin yeniden yapılanması estetik ve sağlıklı olması sağlanır..

Pembe Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Periodontal hastalık (diş eti hastalığı)  sebebiyle yıkıma uğrayan diş destek dokuların tekrar yapımı ilk hedeftir.   Hastalıktan etkilenen dokuların uzaklaştırılmasını hedefleyen rejeneratif  yöntemde mebran, doku uyarıcı proteinler veya kemik grefti kullanılarak  destek yapıların yeniden oluşturulması amaçlanır.

Gingivektomi yöntemi ise diş eti büyümesi ve derin ceplerin varlığında tercih edilir. Fazlalık olan alanların çıkarılması işlemi olarak da bilinen gingivektomi ile  diş eti konturları düzeltilir. Benzer bir pembe estetik uygulaması ise halk arasında diş eti manikürü olarak bilinen gingivoplasti yöntemidir. Diş eti konturu ya da asimetrik olan diş eti seviyesi düzeltmesi bu yöntemle yapılır. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemler sırasında sıklıkla  lazer veya uygun dental aletler  kullanılmaktadır.

Pembe Estetik Yöntemleri Acıtır mı?

Dişçi koltuğu  korkusu olan her bireyin sıklıkla sorduğu sorulardan birisi pembe estetik yöntemlerinin uygulanması sırasında acı duyulup duyulmayacağıdır. Lokal anestezi altında yapılan bu tarz  işlemler sırasında hasta kesinlikle acı duymamaktadır. Yarım saati geçmeyen pembe estetik uygulamarında ve sonrasında hasta ağrı hissetmemektedir.  Alanında uzman doktorunuzla konforlu bir şekilde estetik işlemlerinizi gerçekleştirebilir, yepyeni diş ve diş eti görüntünüze kısa sürede sahip olabilirsiniz .

Pembe Estetik Ankara’da Nerede Yapılıyor?

Dişlerde var olan problemleri ortadan kaldırmak için yapılan uygulamalara pembe estetik adı verilmektedir. Gingivektomi, gingiveplasti, diş eti manikürü gibi çeşitli uygulamalar pembe estetik yöntemlerinden sadece birkaçıdır. Doktorun hastayı muayene etmesinden sonra karar verilen pembe estetik yöntemleri,  istenilen sonucu alma konusunda oldukça iddialıdır.

Pembe estetik Ankara’da uzman Dr. Gökhan Torun tarafından da  yapılmaktadır. İlk  muayene esnasında gerçekleştirilen incelemeler sonucunda diş ve diş eti estetiğiniz için size en uygun tedavi yöntemi belirlenir. Radyografiler, tomografi, hasta fotoğrafları gibi tetkikler alınarak ve hastanın arzuladığı gülümseme tipi tam olarak konuşulup anlaşıldıktan sonra uzman diş hekiminiz    sizin için en uygun tedavi yöntemini  önermektedir.

Pembe Estetik Fiyatları 2018 Ortalama Ne Kadar?

Dişlerinizdeki sorunları ortadan kaldırmak için en uygun yöntemleri bünyesinde barındıran pembe estetik ücretleri net bir rakam aralığında değildir. Diş etinizde ya da dişlerinizde var olan problemlerin varlığına göre kombin müdahaleler uygulanabileceği için pembe estetik fiyatları da değişebilmektedir. Aynı zamanda hekimlerin Türk Diş Hekimleri birliği resmi ücret tarifesinin izin verdiği ölçüde  belirlediği ücretlerin  varlığıda  göz önüne alınmalıdır. Doktordan doktora merkezden merkeze dahi azda olsa değişebilen pembe estetik fiyatları için net bir rakam vermek doğru değildir. Her hastanın problemi bir diğerinden  farklı  olacağından diş hekiminizin uygulayacağı işlemler de farklılık gösterecektir  Bu nedenle pembe estetik uygulama fiyatları da değişiklik gösterebilecektir

Eğer siz de hayalinizdeki gülümsemeye bir an önce sahip olmak istiyorsanız diş ve diş eti estetiğiniz için   uzman diş hekimi Dr.Gökhan Torun’dan randevu alarak kliniğine misafir olabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formunu doldurarak  bizim size dönüş yapmamızı da talep edebilir  ve pembe estetik fiyatlarıyla ilgili net bilgi almak için merkezimize gelebilirsiniz.

Pembe estetik alanında uzman ve deneyimli olan Dr.Gökhan Torun ile mutlu ve sağlıklı gülüşler hayal değil.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi