Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Hemen her yetişkin birey gün içerisinde kahve ve çay gibi diş sarartıcı içecekleri oldukça fazla tüketmektedir. Ne yazık ki sigara kullanımı da tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yüksek düzeyde görülmektedir. Unutmamalıyız ki en değerli varlığımız bedenimizdir ve sağlığımızı korumak için en büyük özeni kendimize yani bedenimize göstermekle sorumluyuzdur.

Rengiyle kokusuyla bizi mest eden bazı içecekleri yudumlarken dişlerimiz aklımıza bile gelmese de zamanla aynaya bakıp dişlerim neden sararıyor ya da benim dişlerim bu renk değildi gibi cümleler kurmaya başlanmaktadır. Elbette ki kahve veya çay tüketilmemeli ya da sadece bu iki içecek diş sağlığını tehdit etmektedir diyemeyiz. Başta sigara olmak üzere gıda boyaları, renklendirilmiş içecekler, meyve suları, çay kahve gibi etkenler diş beyazlığımızı kaybetmemize neden olmaktadır. gereken önlemleri aldığımızda bu durumdan en az seviyede zarar görmüş oluruz.

Gerekli önlemler alınmadığında kişiler dişlerinin renginden rahatsız olmaya başlarlar. insanların bu ihtiyacından ötürü çeşitli diş beyazlatma teknikleri araştırılmış ve geliştirilmiştir. teknolojinin ilerlemesiyle kişiler daha beyaz dişlere çok daha kısa sürede ve zahmetsizce kavuşabilme imkanına sahip olmuştur bizler de diş beyazlatmada sizlere kusursuz hizmet vermek için çalışmalarımızı kliniğimizde devam ettirmekteyiz. Peki, nedir bu diş beyazlatma diye soracak olursanız yazımızın devamında kalıcı diş beyazlatma, diş beyazlatma doktor tavsiyesi ve daha pek çok merak ettiğiniz sorunun cevabını bulabileceksiniz!

Diş Beyazlatma Nedir?

Estetik diş hekimliği adı altında verilen hizmetlere bakılacak olursa en çok rağbet gören uygulama diş beyazlatmadır. Doğru bir teknikle uygulandığı zaman kişilerin dişlerine asla zarar vermeyen bu yöntemle birlikte yıllar içinde oluşmuş olan ve fırçayla temizlenemeyen lekeler, gözlenen sararmalar giderilmektedir. Diş beyazlatmanın asıl amacı bembeyaz dişlere sahip olmaktır ve bunun yanında diş dokunuzun zarar görmemesi hedeflenmektedir.

Diş beyazlatma işleminin bu kadar çok tercih edilmesinin tek nedeni, çarpıcı bir gülümsemeye sahip olmak değildir. Bembeyaz dişler sosyal hayatımıda ağız sağlığımıza ve kişisel bakımımıza özen gösterdiğimizinde en belirgin göstergesidir. Diş beyazlatma içinde verdiğimiz hizmetlerde merkezimize gelen misafirlerimiz dişleri ile ilgili sararma şikâyetini belirttiklerinde doktorlarımız diş beyazlatma hizmeti içerisinde size en doğru ve profesyonel hizmeti vereceklerdir.

Diş Beyazlatma Hangi Yöntemlerle Uygulanmaktadır?

Diş beyazlatmanın evde de çeşitli yöntemlerle yapılabilir olmasıdır. Ancak hangi yöntem olursa olsun mutlaka doktorunuza danışmalı ve profesyonel bir yardımla işlemi sürdürmelisiniz. Kahve, kola, sigara tarzı alışkanlıklar, kullanılan antibiyotikler ve yaşa bağlı olarak mine tabakasının matlaşması gibi sorunlar, dişlerimizi sarartıp oldukça kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu duruma bir çözüm olarak‘diş beyazlatma adı verilen çeşitli yöntem ve teknikler geliştirilmiş ve hastaların hizmetine sunulmuştur .

Diş beyazlatma için genel olarak 2 yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan ilki diş doktoru yönetmeliğinde tarafından muayenehanede yapılan profesyonel beyazlatmadır ve Office bleaching’ olarak da bilinmektedir. İkincisi ise yine doktorunuzun kontrolünde uygulanan evde beyazlatma yani ‘home bleaching’ yöntemidir. Klinik ortamında yapılan diş beyazlatma diğerlerine göre çok daha sağlıklıdır ve kalıcı bir etki yaratmaktadır. Lazerle diş beyazlatma olarak bilinen bu yöntemde kullanılan lazer ışığı da dişe asla zarar vermemektedir. İşlem sonucunda ise dişlerdeki beyazlatma etkisi hemen görülmektedir. Tüm dünyada tercih edilen klinik ortamda diş hekiminizin dişler üzerine gerekli maddeleri uyguladığı ve lazer ışığı ile desteklenen bu ofis tipi diş beyazlatma yöntemidir. Hasta uygulamayı takiben anında beyaz dişlere kavuşmaktadır.

İkinci diş beyzlatma olan evde beyazlatma ise doktorunuzun sizden aldığı ölçüye göre hazırladığı diş plağına beyazlatıcı ürünler yerleştirilmesi esasına dayanmaktadır. Muayenehane ortamında hekim tarafından yapılan yönteme göre ev tipi beyazlatma yöntemi daha uzun ve zahmetli olmaktadır ve pek fazla tercih edilmemektedir.. Hastalarımızın tercihine göre uygulanacak yöntemlerde diş beyazlatma konusunda hekimlerimiz sizlere hem doğru bilgi hem de kusursuz bir hizmet verecek olup sağlıklı gülüşlere kavuşmanızı sağlayacaktır. Diş beyazlatma(bleaching) diğer illerde olduğu gibi oldukça tercih edilmekte ve memnun kalınan diş estetiği uygulamaları arasında yer almaktadır.

Kalıcı Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dünya çapında yapılan çeşitli araştırmalar gösteriyor ki erişkin bireylerin yaklaşık %7si dişlerindeki kötü görünüm yüzünden gülümsemekten kaçınmaktadır. Bu sebeple yapılan diş beyazlatma jelleri kalıcı beyazlatmaya giden yolda ilk adımların atılmasını sağlamıştır. Sonrasında ise kimyasal, fototermal ve fotokimyasal diş beyazlatma teknikleri teknoloji ile birlikte kişilerle buluşmaya başlamıştır. Saydığımız tüm diş beyazlatma yöntemleri doktor gözetimi altında ve titizlikle gerçekleştirilmelidir.

Fototermal ve fotokimyasal beyazlatma lazerle diş beyazlatma teknikleri arasında yer almaktadır. Yöntemin esası özel bir jel kullanmaya dayanmaktadır. Sonrasında LED ışınları ve diyot lazer, dişe uygulanan jel içerisindeki maddeleri aktif hale getirir ve dişlerde istenen kalıcı beyazlatma gerçekleşir. Diş minesine asla zarar vermeyen bu teknik uzun yıllardır kullanılmış ve kabul gören yöntemlerden biridir. Bizlerde merkezimizde diş beyazlatma içerisindeki kişilere sağlıklı gülüşler hediye edebilmek için tercih edilen yöntemlerde diş beyazlatma işlemini uygulamaktayız. Lazerle diş beyazlatma hastalarımız tarafından oldukça sık tercih edilmekte ve gerekli bilgilendirme i doktorumuz tarafından size verildikten sonra işleme başlanmaktadır.

Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Diş beyazlatma işleminin iki yöntem ile yapıldığını belirtmiştik. Bunlardan en kalıcı olanı lazerle bizzat diş hekiminiz tarafından ve muayenehanede yapılan diş beyazlatmadır. Yapılan diş beyazlatma işlemine 3-4 seans devam edilmelidir ve istenen beyazlığa gelindiği zaman işlem sonlandırılmalıdır.

Diş beyazlatma ile mükemmel gülüşlere sahip olan kişilerin en fazla merak ettiği soru işlemden sonra dişlerinin tekrar sararıp sararmayacağıdır. Bu şekilde bir müdahaleden sonra dişleriniz uzunca bir süre eski koyu renklerine dönmeyecektir. Yapılan diş beyazlatma işleminin ne süre etkisini koruyacağı hastanın sigara ve yeme içme alışkanlıklarıyla doğrudan ilgilidir. Hastanın diş fırçalamasına maksimum özeni göstermesi, sigara kullanmaması yapılan diş beyazlatma işleminin uzun yıllar kalıcı olmasını sağlamaktadır

Diş Beyazlatma İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Diş beyazlatma işlemi yaptırdıktan sonra özellikle ilk iki hafta çay, kahve, şarap gibi renkli; kola gibi asitli sıvılar ve tütün mamüllerinden uzak durmak gerekir. Aksi takdirde erken dönemde beyazlatmanın etkisi azalabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Diş beyazlatma fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir Örneğin merkezimize diş beyazlatma yöntemi için başvurduğunuzda öncelikle yöntem ve diş beyazlatma fiyatları hakkında derinlemesine bilgi alacaksınız Seçeceğiniz yönteme göre diş beyazlatma fiyatları 2018 tablosu, size anlatılacak ve tercih edilen işleme başlanacaktır.

Diş Beyazlatma Dişlerime Zarar Verir mi?

Diş beyazlatma işlemi uzman hekimler tarafından kaliteli malzemeler kullanılarak uygulanırsa diş ve diş etlerinize kesinlikle zarar vermeyecektir. Tüm dünyada yıllardır diş beyazlatmada kullanılan ve başarısını kanıtlamış uluslar arası diş beyazlatma jelleri hekiminiz tarafından mutlaka tercih edilmelidir. Diş beyazlatma işlemi aynı gün 4-5 defanın üzerinde yapılırsa nadiren de olsa dişlerde sıcak ve soğuk hassasiyeti görülebilir. Ancak bu durum geçicidir ve kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

Diş Beyazlatma İçin Nereye Başvurabilirsiniz?

Diş beyazlatma tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça sık gerçekleştirilen bir uygulamadır. Diş estetiği ve sağlığı için oldukça önemli olan bu yöntemi çeşitli diş klinikleri, hastane ve merkezlerde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Dişlerinizin olmasını İstediğiniz beyazlığına sıklıkla aynı gün yapılan birkaç seans profesyonel beyzlatma işlemi sonrası kavuşabileceksiniz. Bunun içinde birçok klinik ve tedavi merkezi sizlere kapılarını açacaktır. kliniğimiz de uzman diş hekiminiz tarafından güvenle diş beyazlatma işleminiz gerçekleştirilirken işlem süresince sizi tedirgin edecek hiçbir yaklaşımla da karşılaşmayacaksınız.

WhatsApp chat
Hemen Ara!
Yol Tarifi